Nitelik arttırma / Lapis

Nitelik arttırma / Lapİs

Nesnelerinize Lapis monte ederek özelliklerini geliştirebilirsiniz.Lapis montajı için ihtiyacınız olanlar:

 1. Bir Lapis
 2. En az bir boş slotu bulunan bir nesne
 3. Altın
 4. ve bir demircidir.

 

Sadece slotlu nesnelere Lapis monte edilebilir. Bu nesneleri isimlerinden ayırt etmek mümkündür.

 1. Değerli = 1 Slot
 2. Kutsal = 2 Slot
 3. Kahraman = 3 Slot
 4. Korkunç = 4 Slot
 5. Efsane = 5 Slot
 6. İlahi = 6 Slot

 

Lapisleri yerleştirmeye başlamadan önce aşağıdaki Lapis listesinden elinizdeki Lapis’in özellikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
Lapis Listesi

Normal Lapis Yerleştirme:

Öncelikle her büyük şehirde bulunan demircilerden birini bulmalısınız.

Demircinin üzerine çift tıkladığımızda açılan pencerede “Silahları tamir et” butonuna tıklıyoruz.

Açılan pencerede “Lapis Yerleştir” butonuna tıklıyoruz.

Karşımıza Lapis yerleştirme işlemini yapabileceğimiz boş kutulardan oluşan bir pencere çıkıyor.

Kutular:

 1. Nesne Kutusu: Buraya Lapis yerleştirmek istediğiniz nesneyi koymalısınız.
 2. Lapis Kutuları: Bu kutulara yerleştirmek istediğiniz Lapisleri koymanız gerekiyor. Nesnenizin cinsine göre slot sayısı 1-6 arası değişir.
 3. Çekiç Kutusu: Bu kutu özel lapis yerleştirme işlemlerinde montaj aparatı veya operatör çekicini yerleştirmeniz içindir.

 

Öncelikle Lapis yerleştirmek istediğimiz nesneyi çantamızdan nesne kutusuna sürüklüyoruz.

Daha sonra yerleştirmek isdeğimiz Lapisi boş olan bir Lapis kutusuna koymamız gerekiyor.

“Lapis Yerleştir” butonuna tıklamadan önce son bir kez nimeti kontrol etmenizde fayda var. Çünkü nimetin yüksek olması Lapisin başarı ile yerleştirilme ihtimalini arttıracaktır. Lapis yerleştirme için en uygun zaman nimetin tamamen dolu olduğu zamandır.

Son olarak “Lapis Yerleştir” butonuna tıklıyoruz ve karşımıza bu işlemin kaç altına mal olacağını gösteren bir pencere çıkıyor. Bu noktada işlemi “tamam” butonu ile onayladığımız takdirde yerleştirmeyi deneyecek ve işlem sona erecektir.

Eğer işlem başarılı olmuşsa Lapis ve nesne artık tek bir nesne halini almış ve lapis yerleştirilmiş nesnenizin özellikleri geliştirilmiş demektir. Aksi takdirde Lapis kırılır ve yerleştirme işleminin başka bir Lapis ile yeniden denenmesi gerekir.
Yardımcı nesneler ile Lapis yerleştirme:
Lapislerin seviyeleri yükseldikçe başarılı olarak yerleştirilme ihtimalleri düşer ve az bulunur Lapisleri daha az riske etmek için yardımcı nesneler kullanmak gerekir. Bu nesneler yerleştirme işleminin başarı ihtimalini arttırmak veya işlem sırasındaki nesne kaybını önlemek için kullanılır.
Yerleştirme ihtimalini arttırmak için:

 1. Montaj Aparatı:

  Lapis yerleştirme ihtimalini arttırmak için kullanılır. Başarı ihtimalini 2 katına çıkarır. Ancak yerleştirme ihtimali %50’nin üzerine çıkamaz.
 2. Ayrıcalıklı Operatör Çekici:

  Bu ayrıcalıklı çekiç özellikle nadir bulunan Lapisleri monte etmek için kullanılır. Ancak yerleştirme ihtimali hiç bir zaman %50’yi geçemez.

 

Operatör çekici ve montaj aparatı kullanımı oldukça basittir. Sadece Lapis yerleştirme işlemine başlamadan önce çekiç kutusuna montaj aparatını veya operatör çekicini yerlestirmeniz gerekir. Böylece Lapis yerleştirme işleminizin başarılı olma ihtimali yükselir.

Nesnelerinizi korumak için:

   Bileşim Muskası:

Bileşim muskası yerleştirme işlemi sırasında nesneye zarar verme ihtimali olan Lapislere karşı nesnelerimizi korumak için öantamızda bulundurmamız gereken bir nesnedir. Yerleştirme sırasında özel bir işlem yapılması gerekmez, nesnenin üzerimizde olması etkisini göstermesi için yeterlidir.

Bir cevap yazın